Çocuklarla evde pratik yapmak için 7 ipucu

BEGÜM ÇELİK

Çocuklarla evde pratik yapmak için 7 ipucu

Ağustos 19, 2020 Online Pilates Online Pilates Fiyatları Pilates 0
online-pilates
69 / 100

Çocuklarla evde pratik yapmak için 7 ipucu

Covid-19 Evde kalma emirleri uygulandığında, çoğumuz evin etrafındaki değerli gayrimenkuller için mücadele ediyormuşuz gibi sıkışık hissettik. Sağlam bir evde pilates pratiği yapan ve çocuklarınızın size bunu yapabilmeleri için alan sağlayan ender birkaç kişiden biriyseniz, o günler büyük olasılıkla duraklamadır. 

Şimdi, onun için savaşmak yerine alanı paylaşmayı öğrenmenin zamanı her zamankinden daha fazla. Pilates pratiği yapabilmeniz için çocuklarınızın sizi birkaç değerli an için yalnız bırakacağını ummak yerine, neden birlikte çalışmayı denemiyorsunuz? İşte size ve sizin yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

Çocuklarla evde pratik yapmak için 7 ipucu

Onu zorlamaya çalışma

Bir zamanlar hepimiz çocuktuk ve ebeveynlerimiz bizi zorladığında nasıl bir şey olduğunu hatırlıyoruz – sırf onlara meydan okumak için her neyse ondan nefret etmeye karar verdik. Onları size katılmaya davet edin, izin alın ve bunu birlikte yapmaktan heyecan duyduğunuzu gösterin. İlgisiz görünüyorlarsa, başka bir zaman tekrar deneyin.

Bildirimleri kapat

Başlamadan önce diğer tüm cihazların farklı bir odada olduğundan emin olmak için herkesin hemfikir olmasını sağlayın, böylece dikkat dağıtıcı bir şey olmaz.

Yer ayarlayın

Her kişinin kendine ait bir alana sahip olduğundan ve kollarınızı güneş selamında yaptığınız gibi yukarı ve aşağı getirmek için yeterli alana sahip olduğundan emin olun. Gerekirse paspaslarınızı kademelendirin. Küçük çocuklarla çalışıyorsanız, gerekirse herkesin oyun molası olarak koşmasına izin verin.

Önce güvenlik

Dengeleyici bir pozdan birinin düşme ihtimaline karşı yakınlarda keskin kenarlar olmadığından emin olun.

“Kazanmalarına” izin verin

Onların fiziksel yeteneklerinin büyük olasılıkla sizinkini aşacağını unutmayın! Motor becerilerinin daha keskin olduğunu, daha iyi dengeye sahip olduklarını ve büyük olasılıkla daha fazla esnekliğe sahip olduklarını belirterek onları cesaretlendirin.

Dikkat eksiklikleri bekleyin

Ancak çocukların dikkat süreleri daha kısadır. Aralarında boşluk bıraktıklarını fark ederseniz, ya onu bırakabilir ya da dikkatlerini nefese geri getirmeye devam etmeleri için teşvik edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir