Evde Pilates

BEGÜM ÇELİK

Evde Pilates

Mayıs 19, 2023 Aletli Pilates Fiyat Aletli Pilates Fiyatları Aletli Pilates Fiyatları İstanbul Beylikdüzü Pilates Büyükçekmece Pilates Çatalca Pilates Evde Pilates evde-pilates Her zaman Pilates Online Pilates Online Pilates Fiyatları Pilates Pilates Fiyatları Pilates Hocası Pilates Stüdyosu Pilates Ücretleri Reformer Pilates Fiyat Reformer Pilates Fiyatları Reformer Pilates Kaç Seans Yapılmalı Reformer Pilates Ücretleri yaşam tarzı 0
evde pilates
62 / 100
online-pilates
hangi pilates setini almalıyım

Pilates, omurgası olan herkes için harika bir egzersiz şeklidir – kelimenin tam anlamıyla. Vücudunuzu kas kütlesi oluşturmadan şekillendirir ve tonlar, vücudun fonksiyonel hareket modellerini geliştirir ve zihni sakinleştirir. Bir stüdyo sınıfına gidemezseniz veya başlangıç seviyesindeyseniz ve satın almadan önce denemek istiyorsanız, evde pilates egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapmanız gereken birkaç şey var.

Mükemmel kurulumu oluşturun

İşte doğru atmosferi yaratmak için bazı ipuçları.

Alanınızın dikkat dağıtıcı ve mazeretsiz olduğundan emin olun

Kendinize bir yer ayırın, dizüstü bilgisayarınızdan kurtulun (veya dersi bilgisayarınızdan yayınlıyorsanız herhangi bir sekmeyi veya pencereyi kapatın) ve size antrenman yapmamanız için bir neden verecek herhangi bir şeyin kirli gibi göze çarpmadığından emin olun. bulaşıklar.

Kendinize bolca yer açın

Evde Pilates’in güzelliği, genel olarak mat ın dışına  çıkmamamızdır, bu nedenle çok fazla alana ihtiyacınız olmaz. Ancak, hissetmek isteyeceğiniz son şey kapana kısılmışlık, bu yüzden kendinize hareket etmek için yer açın.

Hava akışı, koku ve ışık

Bir mum veya hava tazeleme bölmesi ile mekanınızın harika kokmasını sağlayın ve mümkünse açık bir pencere veya doğal ışık seçin. Hava akışı da önemlidir çünkü yanlış aktivasyon, nefes ve direnç kullanımı terli bir karmaşaya neden olacaktır.

Çalışma Alanı

Evde düzenli olarak antrenman yapmayı planlıyorsanız, eşyalarınızı yakınınızda tutun. Benim için alanım salon odam, dolayısıyla mat ve halterim salonun altında. Bu, 3,5 saniyelik bir kurulum anlamına gelir.

Doğru ekipmanı alın

Herhangi bir ekipman olmadan pilates yapabilirsiniz, ancak işte başlamanıza yardımcı olacak bazı temel malzemelerden biri pilates matıdır.İyi bir mat almak oyunun kurallarını değiştirir. Ekstra bir mat için yapabiliyorsanız 5 mm kalınlığında bir şey seçin, ancak antrenmanınızda ortaya çıkabilecek her türlü yüksek yoğunluklu veya ayakta çalışma için yeterince kavrayıcı olduğundan emin olun.Tehlikeli dizleriniz varsa 10 mm’lik bir mat tavsiye ederim. Hemen mat almak istemiyorsanız havlu kullanabilirsiniz.

online-pilates
pilates amacı

İyi görün, iyi hisset

Tüm donanım ve hiçbir fikrin olmaması Pilates’e başlamak için mükemmel bir yoldur. Kendinize egzersiz için tasarlanmış şirin iplikler (nefes alabilen, hafif, ter tutmayan kumaş) alın. İyi görünürsen kendini iyi hissedeceksin.

Yaralanmanın önlenmesi

Uygun form, teknik, kontrol ve uyum olmadan, kendinize zarar verebilir ve antrenmandan hiçbir şekilde yararlanamazsınız. Evde Pilates’te vücudumuz egzersizi doğru yapmadığımızı gösterir. Yanlış formun yaygın belirtileri bel ağrısı, boyun ağrısı veya omuz ağrısıdır. Bunlardan herhangi birini hissederseniz, hemen durmalı ve yeniden denemek için sıfırlamalısınız. Ağrı devam ederse, eğitmen tarafından sağlanması gereken değiştirilmiş bir tatbikatı deneyin.

pilates-atolyesi
evde pilates
pilates-begum-celik

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dersler Hakkında Bilgi Alın