Evde Pilates

BEGÜM ÇELİK

Evde Pilates

Mayıs 25, 2023 evde-pilates 0
evde pilates
82 / 100

Evde Pilates

Pilates, omurgası olan herkes için harika bir egzersiz şeklidir – kelimenin tam anlamıyla. Vücudunuzu kas kütlesi oluşturmadan şekillendirir ve tonlar, vücudun fonksiyonel hareket modellerini geliştirir ve zihni sakinleştirir. 

Bir stüdyo sınıfına gidemezseniz veya başlangıç ​​seviyesindeyseniz ve satın almadan önce denemek istiyorsanız, evde pilates egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmak için yapmanız gereken birkaç şey var.

Mükemmel kurulumu oluşturun

. İşte doğru atmosferi yaratmak için bazı ipuçları.

Alanınızın dikkat dağıtıcı ve mazeretsiz olduğundan emin olun

Kendinize bir yer ayırın, dizüstü bilgisayarınızdan kurtulun (veya dersi bilgisayarınızdan yayınlıyorsanız herhangi bir sekmeyi veya pencereyi kapatın) ve size antrenman yapmamanız için bir neden verecek herhangi bir şeyin kirli gibi göze çarpmadığından emin olun. bulaşıklar.

Kendinize bolca yer açın

Pilates’in güzelliği, genel olarak mat ın dışına  çıkmamamızdır, bu nedenle çok fazla alana ihtiyacınız olmaz. Ancak, hissetmek isteyeceğiniz son şey kapana kısılmışlık, bu yüzden kendinize hareket etmek için yer açın.

Hava akışı, koku ve ışık

Bir mum veya hava tazeleme bölmesi ile mekanınızın harika kokmasını sağlayın ve mümkünse açık bir pencere veya doğal ışık seçin. Hava akışı da önemlidir çünkü yanlış aktivasyon, nefes ve direnç kullanımı terli bir karmaşaya neden olacaktır.

Sahne

Evde düzenli olarak antrenman yapmayı planlıyorsanız, eşyalarınızı yakınınızda tutun. Benim için alanım salon odam, dolayısıyla mat ve halterim salonun altında. Bu, 3,5 saniyelik bir kurulum anlamına gelir.

Doğru ekipmanı alın

Herhangi bir ekipman olmadan pilates yapabilirsiniz, ancak işte başlamanıza yardımcı olacak bazı temel malzemeler.

İyi görün, iyi hisset

Tüm donanım ve hiçbir fikrin olmaması Pilates’e başlamak için mükemmel bir yoldur. Kendinize egzersiz için tasarlanmış şirin iplikler (nefes alabilen, hafif, ter tutmayan kumaş) alın. İyi görünürsen kendini iyi hissedeceksin. 

İyi bir mat

İyi bir mat almak oyunun kurallarını değiştirir. Ekstra bir mat için yapabiliyorsanız 5 mm kalınlığında bir şey seçin, ancak antrenmanınızda ortaya çıkabilecek her türlü yüksek yoğunluklu veya ayakta çalışma için yeterince kavrayıcı olduğundan emin olun. Tehlikeli dizleriniz varsa 10 mm’lik bir mat tavsiye ederim. Hemen mat almak istemiyorsanız havlu kullanabilirsiniz.

Evde Pilates ile Tarzınızı bulun

Birkaç farklı Pilates stili vardır ve sizin için doğru olan stili seçmek önemlidir. Her farklı Pilates stili, farklı hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, yavaş, düşük yoğunluklu bir egzersiz yapıyorsanız ancak amacınız bir zayıflamaksa, kardiyo içeren bir stil eklemeniz gerekir (gözlerinizi “HIIT” kelimesi için dört açın) ).

  • Evde Mat Pilates. Bu, zorluğu artırmak için dambıl ve denge topları gibi küçük sahne öğelerinin kullanıldığı mat tabanlı bir Pilates egzersizidir. Mat Pilates olarak adlandırılan pek çok farklı stil var, bazıları çok geleneksel, bazıları daha işlevsel harekete dayalı, bazıları fitness temelli.
  •  
  • Evde HIIT Pilates Bu, antrenmanınız boyunca yüksek yoğunluklu kısa sivri uçları içeren “yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman” anlamına gelir. HIIT ve Pilates’in füzyonu, tüm vücut yanığı ve sonuçları anlamına gelir.
  •  
  • Evde Barre Pilates. Bu mat Pilates, dans ve hatta bazı durumlarda HIIT’in bir füzyonudur ve tümü bale barını temel alır. Barın tarzı gerçekten eğitmene ve stüdyonun tarzına bağlı olacaktır. Bazı sınıflar gerçekten balistikken, diğerleri daha çok fitness tarzı bir Pilates sınıfıdır.

Evde pilates Güvende tutun

Her zaman olduğu gibi, önce güvenlik. Evde Pilates yaparken kendinizi korumanız için göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler.

Gebelik

İnsanların yaptığı bir hata, tüm Pilates egzersizlerinin hamileyken güvenli olduğunu varsaymaktır, ancak durum böyle değil. Pilates mükemmel bir doğum öncesi antrenman olacak şekilde değiştirilebilirken, araştırmanızı yapmanız ve antrenörünüzün ve yaptığınız antrenmanın doğru şekilde değiştirildiğini ve hamile dostu olduğunu kontrol etmeniz gerekir.

Yaralanmanın önlenmesi

Uygun form, teknik, kontrol ve uyum olmadan, kendinize zarar verebilir ve antrenmandan hiçbir şekilde yararlanamazsınız. Evde Pilates’te vücudumuz egzersizi doğru yapmadığımızı gösterir. Yanlış formun yaygın belirtileri bel ağrısı, boyun ağrısı veya omuz ağrısıdır. Bunlardan herhangi birini hissederseniz, hemen durmalı ve yeniden denemek için sıfırlamalısınız. Ağrı devam ederse, eğitmen tarafından sağlanması gereken değiştirilmiş bir tatbikatı deneyin.

Evde Pilates için Bir rutin oluşturun ve ona bağlı kalın

Tutarlı olun

Bu en önemli kısım. Evde pilates eğitimde tutarlılık çok önemlidir. Haftada üç ila beş kez egzersiz yapmıyorsanız, bir eğitim programından herhangi bir sonuç hissetmeyecek veya görmeyeceksiniz. İnsanların günde birden fazla seans yapması alışılmadık bir durum değildir. İkiye katlıyorsanız, formunuzu koruduğunuzdan emin olmak için sabah ve gece bir seans yapmanızı öneririm.

Egzersizlerinizi önceden seçin

Seanslarınızı, günün en önemli toplantısı gibi planlayın. Bu, onları çalışma takviminize eklemeyi içerir! Bir gece önce yapacağınız seansı seçin, böylece 20 dakika boyunca kimin sesini nabzınızı atmanızı söyleyeceğini “umarak” geçirmeyin.

Egzersizlerinizi takip etmek için bir takvim kullanın

Takvimler, yolunda gitmenize ve motive olmanıza yardımcı olur.  müşterilerimizi yolda tutmaya yardımcı olacak ve aynı zamanda eğitime başladıklarından beri ne kadar başardıklarını anlayabilecek bir takvimimiz var. Bir dersi tamamladığınız her gün üzerine bir çarpı işareti koyarak aynısını yapabilirsiniz, böylece hafta veya ayın sonunda ne kadar değiştiğinizi görebilirsiniz. Bir dersi kaçırdığınızda not almak da bir oturumu kaçırmamak için harika bir teşviktir.

Çalışıyormu?

Joseph Pilates’in kendisinden alıntı yapacak olursak: ” 10 seansta farkı hissedeceksiniz, 20 seansta farkı göreceksiniz ve 30 seansta yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız.”

Bu sizin için geçerli değilse, yanlış egzersiz yapıyor olabilirsiniz. Bunu söylerken, bu egzersizler harika olabilir, ancak vücudunuz için işe yaramıyorlarsa, yapmanız gerekenler:

  • Özel bir oturum açın. Bu bir DÜNYA fark yaratır! Formunuzla ilgili yardım alabilir, sorular sorabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Şu anda birçok stüdyo bunları Zoom aracılığıyla sunuyor, bu nedenle evinizden özel bir seans almak için hala bir seçenek.
  • Yardım isteyin. Çevrimiçi bir egzersiz yapıyorsanız, eğitmeninizle  iletişime geçin ve sonuçlarınızı iyileştirmek için neler yapabileceğinizi sorun. Bu, çevrimiçi eğitimde özellikle önemlidir, çünkü orada uyumunuzu geliştirmenize yardımcı olabilecek bir eğitmeniniz yoktur.
  •  

Yeni bir şey dene. Hedefinizi belirleyin ve kendinize eğitimin ondan istediğinizi elde etmenize yardımcı olup olmadığını sorun. Örneğin, duruşunuzu iyileştirmek, rahatlamak, zihninizi sakinleştirmek, kilo vermek veya tonunuzu kaybetmek isteyebilirsiniz. Eğitiminiz hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmuyorsa, stilleri değiştirme veya farklı bir program egzersiz bulma zamanı gelmiş olabilir. .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir