Hızlı Kilo Vermek İçin 6 Öneri

BEGÜM ÇELİK

Hızlı Kilo Vermek İçin 6 Öneri

Mayıs 30, 2022 Online Pilates Online Pilates Fiyatları Pilates 0
yağ-oranı
79 / 100

Hızlı Kilo Vermek İçin 6 Öneri

Hızlı Kilo Vermek İçin 6 Öneri

Hızlı Kilo Vermek İçin 6 Öneri

KİLO KONTROLÜ İLE KİLOYU KORUMAK EN AZ KİLO VERMEK KADAR ÖNEMLİ BİR SÜREÇTİR. ZAYIFLAMA SÜRECİ TAMAMLANDIKTAN SONRA VERDİĞİNİZ KİLOLARI ANİ BİR ŞEKİLDE GERİ ALMAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER HAKKINDA HAZIRLADIĞIMIZ KAPSAMLI DOSYAYI OKURLARIMIZIN DİKKATİNE SUNUYORUZ. DİYET UZMANLARI VERDİĞİ BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA HAZIRLADIĞIMIZ BU KAPSAMLI YAZIDA KİLO VERMENİN TEMEL YÖNTEMLERİNİ VE YENİDEN KİLO ALMAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLERİ BULACAKSINIZ.

Hızlı kilo vermek istiyorsanız ve uygun diyet planını bulmak için, bir eğitmen tutmak için ve kendi kendinize kitaplardan bu işi öğrenmek için vaktiniz yoksa. Özünde iki temel şeyi gerçekleştiren bir yaklaşıma ihtiyacınız var demektir:

  • Tükettiğinizden daha fazla kalori yakın.
  • Kalori alımı düşük olan ve gerekli besin ögelerine sahip yiyecekler tüketin.

Sonuç olarak yaklaşımınızda hem mantıklı hem de gerçekçi olmalısınız. Bazı insanlar birkaç haftada 5-6 kilo verebilse de nihayetinde verilen kilolar, başlangıç ​​kilonuza, mevcut sağlığınıza, yaşınıza, diyet ve egzersizle ilgili uyguladığınız plana olan bağlılığınızla ilişkilidir.

1. Hedeflerinizi Belirleyin

Kilo vermek isteyen birçok kişi sık sık diyete başlamakta fakat bir süre sonra pek çok farklı nedenle diyet programına sadık kalamamaktadır. Kişiyi günlük hayatında zorlamayacak, doğru planlanmış bir diyet programı sayesinde beslenme alışkanlıkları değiştirilerek başarılı sonuçlar alınabilir.

Diyete başlayanlar “Acaba kilo verebilir miyim, versem bu kilomu koruyabilir miyim?” gibi motivasyonu etkileyecek sorularla kendilerini yormamalı, gerçekçi hedeflerle yola çıkmalıdırlar. Sağlıklı bir şekilde ideal kiloya ulaşmak için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Yaz aylarında vücudun sıvı ihtiyacı da artmaktadır. Yaz mevsiminde sıcakların da etkisiyle vücutta suyla beraber sodyum, potasyum gibi minerallerin de atılması sonucunda bayılma hissi, yorgunluk, bulantı, baş dönmesi, nabız düşüklüğü, dolaşım bozukluğu gibi sağlık problemleri görülebilir.

Özellikle terleme ile artan sıvı kaybını karşılamak amacıyla günde 2,5-3 lt. su içilmelidir. Kilo vermek, kilo korumak ve fazla besin alımını engellemek için bol sıvı tüketilmesi gerekir.

Diyet yapan kişilerin yediklerini not almaları kendilerini kontrol etmeleri için etkili bir yöntemdir. Notlar sayesinde, öğün sayısını ve öğünlerde doğru besin gruplarına yer verilip verilmediğini kontrol ederken; yaptıkları yanlışlar varsa onları da görme şansı yakalayabilirler.

Not almanın diğer bir avantajı ise diyet programına uyulup not tutulmasına rağmen bir hafta sonunda hiç kilo verilmemesi ya da çok az kilo verilmesi durumunda, tüketimin diyetisyenle incelenerek yapılan hatanın bulunma şansını yaratmasıdır.

Sağlıklı kilo vermek için günlük almanız gereken kalori miktarını hesapladıktan sonra, şu an için günlük aldığınız kalori miktarından çıkararak ortalama ne kadarlık bir kalori kesintisi yapacağınızı bulun.

Örneğin, şu anda günde 2,800 kalori tüketiyorsanız ve haftada yarım veya bir kilo vermek için 2.000 kaloriden fazla yememeniz gerekiyorsa, kesmeniz gereken miktar 800 kalori olacaktır.

online-pilates-atolyesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir