Pilates Nedir ?

BEGÜM ÇELİK

Pilates Nedir ?

Ağustos 14, 2020 Online Pilates Online Pilates Fiyatları Pilates 0
online-pilates
61 / 100

Pilates Mat Sınıfına Herkes Katılabilir mi?

Pilates mat sınıfına herkes katılabilir. Sınıflar, temel fitness deneyimlerine ve yaşlarına göre benzer becerilere sahip öğrenciler için düzenlenir. Pilates eğitmeniniz size uygun bir Pilates sınıfı önerecektir.

Bazı Pilates eğitmenleri, daha önce Pilates kursuna gitmediyseniz, bire bir pilates seansına katılmanızı isteyebilir.

begum-celik-online-pilates

Pilates Mat Dersi Ne Kadar Sürer?

Pilates mat dersleri genellikle 40 ila 60 dakika sürer ve sınıf başına ortalama 10-15 öğrenciye sahiptir.

Pilates Mat Sınıfına Katılmanın Faydaları Nelerdir?

Pilates mat sınıfları, çekirdek kas gücünü ve esnekliğini artırmaya yardımcı olur . Pilates mat egzersizleri, öğrencilerin kas tonusunu yeniden kazanmalarına, eklem hareketliliğini geliştirmelerine, kötü duruş ve dengeyi düzeltmelerine ve günlük stresi ve gerginliği azaltmalarına yardımcı olabilir.

Bir Pilates Mat Sınıfında Ne Bekleyebilirim?

Pilates mat dersleri, içsel gücünüzü geliştirmeye odaklanmanızı sağlayan ve pilates egzersizi için rahatlatıcı bir ortam sağlayan sakin ve temiz bir ortamda yapılır.

begum celik

Yeni Başlayanlar için Pilates Dersleri

Yeni başlayanlar sınıfında temel Pilates hareket tekniklerini öğreneceksiniz. Bu size nefes alma tekniği, duruş ve denge dahil olmak üzere tüm temel bilgileri öğretecek ve sizi bazı temel pilates pozlarıyla tanıştıracaktır.

Pilates pratiği yapma deneyiminiz yoksa, muhtemelen yeni başlayanlar için en uygun Pilates dersi olacaksınız.

Yakınınızda yerel bir Pilates başlangıç ​​sınıfı bulmak için arama formundaki açılır menüden başlangıç ​​pilates sınıflarını seçin.

Yeni başlayanlar için pek çok pilates dersi var, bu yüzden kendinizi rahat hissettiğiniz biri için alışveriş yapın.

begum celik

Orta Düzey Pilates Mat Sınıfları

Bir süredir (artı 10 hafta) pilates yapıyorsanız ve nefes alma tekniği, duruş ve denge dahil pilates temellerini kavradığınızı hissediyorsanız, orta seviye bir Pilates sınıfına katılmak isteyebilirsiniz. Bu size benzer deneyime ve yeteneğe sahip insanların yanında olma ve size daha zorlu bir egzersiz rutini sunma fırsatı sunacaktır.

Yakınınızda yerel bir Pilates orta seviye sınıfı bulmak için, Pilates Sınıfı aramasını kullanın ve arama formumuzdaki açılır menüden orta seviye pilates sınıflarını seçin.

Gelişmiş Pilates Mat Sınıfları

Gelişmiş pilates dersleri, uzun bir süre boyunca düzenli olarak pilates pratiği yapan ve Pilates anlayışlarını daha da geliştirmek isteyen öğrenciler için mevcuttur.

İleri düzey Pilates dersleri, daha yüksek bir beceri düzeyinde pilates egzersizlerini yapmaya hazır olmaları gerektiğinden, yüksek dayanıklılığa ve çekirdek gücüne sahip öğrencilerin yanı sıra tam vücut bilinci gerektirir.

Yakınınızdaki gelişmiş Pilates sınıflarını bulmak için, arama formundaki açılır menü seçiminden gelişmiş sınıflar grubunu seçin.

Pilates Mat Sınıfına Ne Giymeliyim?

Bol giysiler veya streç spor pantolonlar ve üstler. Pilates mat dersleri genellikle çıplak ayakla yapılır, ancak bazı stüdyolar çevrimiçi olarak satın alınabilen kıskaçlı çoraplar kullanmanızı ister. Hijyeniktirler ve kavrayıcı bir yüzeye sahiptirler.

Mat İhtiyacım Var mı?

Çoğu Pilates stüdyosu ve eğitmeni, yeni başlayanlar için paspaslar sağlar. Pilates paspasları ucuzdur ve daha hijyeniktir, çevrimiçi olarak veya stüdyo mağazasından satın alabilirsiniz.

Paspasların sağlanıp sağlanmadığını görmek için Yakınınızdaki Pilates’teki sınıf bilgisi sayfasındaki ekipman sağlanan bölümüne bakın. Belki kendinizinkini getirmeniz tavsiye edilir.

Pilates Mat Sınıfına Ne Sıklıkta Gitmelisiniz?

Minimum miktar gerçekten haftada birdir. Katılmanız gereken belirli bir ders sayısı yoktur. Pek çok eğitmen ve stüdyo bir dizi dersi bloklar halinde çalıştıracak, bazıları dönem temelli dersler yürütecektir. Binlerce Pilates mat dersi arasından seçim yapabilir ve hangisinin kendi programınıza en uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Bir Videodan Pilates Öğrenebilir miyim?

Pilates’e yeni başlayanlar, kalifiye bir eğitmenden uzman eğitimi alacağınız bir sınıfa katılmalıdır. Evde denemek yerine bir sınıfa katılmanızı öneririz.

Pilates Nereden Geldi?

Pilates yöntemi, Almanya doğumlu İngiltere’ye ve ardından Amerika’ya göç eden Joseph Pilates tarafından icat edildi. Pilates yöntemini New York’ta egzersiz ve vücut kondisyonlama için yeni bir yaklaşım olarak tasarladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dersler Hakkında Bilgi Alın