Pilates Yapmanız Gereken En Önemli 5 Neden

BEGÜM ÇELİK

Pilates Yapmanız Gereken En Önemli 5 Neden

Mayıs 26, 2023 Aletli Pilates Fiyat Aletli Pilates Fiyatları Aletli Pilates Fiyatları İstanbul Beylikdüzü Pilates Büyükçekmece Pilates Çatalca Pilates Evde Pilates Hamile Pilates Fiyatlari Her Yerden Pilates Her zaman Pilates Mimaroba Pilates Online Pilates 0
online-pilates
66 / 100

Pilates Yapmanız Gereken En Önemli 5 Neden

1. Zihninizi ve bedeninizi bağlayın!

Pilates odaklanmış ve kontrollü hareket gerektirir, bu da onu vücudunuzda ve zihninizde gerçekten olup bitenlere uyum sağlamak için mükemmel hale getirir.

Egzersizlerin çoğu daha küçük, ulaşılması daha zor olan kasları ve kas gruplarını hedef alır, bu nedenle kas bağlantısı için bir zihin oluşturmak ve nefese dikkat çekmek önemlidir.

Konsantre edilecek çok şey varken, stresli düşünceleri ortadan kaldırmak ve sadece hareket için gününüzün dışında zaman ayırmanın tadını çıkarmak kolaydır. Bu yüzden, telefonunuzu dolabınıza kilitleyin, arkanıza yaslanın ve reformer üzerinde rahatlayın – beyniniz de vücudunuz kadar size teşekkür edecek.

pilates-atolyesi

2. Fiziksel faydalar sonsuzdur …

Oh pek çok fayda !!! Pilates kitle oluşturmadan kas gücünü ve tonunu artıracaktır. Derin çekirdek kaslarının artmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca esnekliğinizi, dengenizi ve duruşunuzu geliştirerek kendinize zarar verme şansınızı azaltabilir.

3. Mevcut kondisyon seviyenizin ne olduğu önemli değil!

İster profesyonel bir sporcu olun, ister egzersiz yapmaya yeni başlayın, ister arada bir yerde, Pilates uyarlanabilir bir egzersizdir ve vücut hizalamasına odaklanmanın ve merkezinizi güçlendirmenin temelleri sizin için geçerlidir!

Tüm egzersizler fitness seviyenize, yaşınıza ve cinsiyetinize göre değiştirilebilir, böylece başlamak için her zaman doğru zaman olur!

online-pilates
pilates ne kadar sürede etki eder

4. Enerji seviyenizi artırın!

Pilates’ten sonra aldığınız his, diğer antrenmanlardan aldığınız hissin aksine – canlandırıcı, uzun, zayıf, uzun ve güçlü düşünün.

Sürdürülebilir ve eğlenceli egzersiz her zaman size en iyi sonuçları verecektir ve Pilates, tükenmişlik veya vücudu aşırı stres riski olmadan haftada birkaç kez dahil edebileceğiniz bir şeydir.

Yeni Pilates rutininizin büyüsü, hayatınızın diğer alanlarında faydaları hissettiğinizde gerçekleşir – işte daha uzun süre konsantre olabilmek veya Yapılacaklar listenizin sonuna kadar onu yapacak enerjiye sahip olmak, bu olumlu bir şey gibi. enerjinin domino etkisi!

online-pilates-fiyatlari

5. Herkese uyacak farklı stiller var!

Mat Pilates

Mat Pilates, bir egzersiz veya yoga matı kullanılarak yerde yapılır, vücut ağırlığıyla dirençli hareketle çekirdek kuvveti oluşturmak için çalışırken kontrollü nefes almayı teşvik eder. Pilates halkası, direnç bandı, ağırlıklı toplar ve hafif dambıl gibi temel Pilates ekipmanlarını da içerebilir.

Çağdaş Pilates

Çağdaş Pilates, modern hareket ve fizyoterapi rehabilitasyon tekniklerinden etkilenmiştir. Anatomiyi ve her hareketin ve egzersizin arkasındaki bilimsel nedenleri anlamaya büyük bir odaklanma vardır. Antrenmana sıklıkla fizyoterapi veya spordan ilham alan egzersizler de eklenir.

Klasik Pilates

Klasik Pilates, orijinal Pilates sistemini tam olarak 1920’lerde Joseph Pilates tarafından öğretildiği şekilde yakından takip eder. Her zaman takip edilmesi gereken bir sırayla kesin bir dizi egzersizi takip eder. Bunları gerçekleştiremiyorsanız egzersizler biraz değiştirilebilir, ancak genel akış ve sıra genellikle aynıdır.

Klinik Pilates

Klinik Pilates, belirli bireyin ihtiyaçlarını karşılayan güvenli ve etkili bir egzersiz sistemidir. Yaralanmalardan kurtulmanıza veya ciddi bir fiziksel durumu yönetmenize yardımcı olmak için genellikle fizik tedavi ile birlikte kullanılır.

Dinamik grup Reformer Pilates

Klasik Pilates’in aksine Dinamik Pilates bir adım daha ileri gider. Adından da anlaşılacağı gibi, Reformer’da hem açık hem de kapalı bir dizi yavaş ve hızlı tempolu hareketlerin bir kombinasyonu aracılığıyla her kas grubunu hedefleyerek duruşu iyileştirmek ve zayıf ve tonlanmış kaslar inşa etmek için tasarlanmış daha yoğun ve dinamik bir programdır. Terlemeyi bekleyin! Biraz daha pilates gibi düşünün.

Öyleyse, gücünüzü ve zindeliğinizi geliştirmek ve her seferinde seveceğiniz bir antrenman arıyorsanız, bir ders alın!

pilates-atolyesi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dersler Hakkında Bilgi Alın