PİLATESİN 6 PRENSİBİ

BEGÜM ÇELİK

PİLATESİN 6 PRENSİBİ

Aralık 27, 2022 Online Pilates Online Pilates Fiyatları 0
her yerde pilates,online pilates,online pilates hocası,online spor,online pşlates video,yenimahalle online pilates fiyatları,begüm çelik,online-pilates-akademi,pilatesin 6 prensibi,
73 / 100

PİLATESİN 6 PRENSİBİ

Konsantrasyon

Pilates’te hareketlere yoğunlaşmak, tüm vücudun bir uyum içinde nasıl çalıştığına, hangi kasların kullanılıp hangi kasların kullanılmadığına dikkat göstermek gerekmektedir.

online-pilates-akademi
online-pilates-akademi

Kontrol

Pilates’te kontrol konusu oldukça önemlidir. Kontrol sağlayabilmek için vücudun çok iyi bir şekilde dinlenmesi, hareketlerin gösterildiği ve gerektirdiği şekilde yapılması ve olması muhtemel sakatlıkların önlenmesi gerekmektedir.

online-pilates
online-pilates

Merkezleme

Pilateste merkez; Bel, göbek ve kalça çevreleridir. Omurgayı ve iç organları yerinde tutmayı sağlayan kas sistemlerini içermektedir. Merkezleme prensibi; üst bedenin esnamesini, uzamasını ve stabilitesini sağlamaktadır.

Akıcı Hareket

Yapılan hareketler acele etmeden, bütün noktalardan tek tek geçilerek, ancak aynı zamanda hiç durmaksızın yapılması gerekmektedir.

Kesinlik

Yapılacak olan hareketlerin belirsiz bir şekilde değil, tam olarak hakkı verilerek yapılması gerekir. Hareket sekansları da birbiri içinde ve birbirleri arasında koordineli olmalıdır.

Nefes

Pilates sırasında nefes alıp verme, paniklemeden derin nefes alıp tüm nefesi dışarıya üfleme şeklinde olmalıdır. Bu sayede nefes tamamen boşaltılır ve kan temizlenmiş olur.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dersler Hakkında Bilgi Alın