Pilatesin Gücü: Aradığınız Tüm Vücut Egzersizi

BEGÜM ÇELİK

Pilatesin Gücü: Aradığınız Tüm Vücut Egzersizi

Ağustos 21, 2020 Aletli Pilates Fiyat Aletli Pilates Fiyatları Aletli Pilates Fiyatları İstanbul Beylikdüzü Pilates Büyükçekmece Pilates Çatalca Pilates Evde Pilates Hamile Pilates Fiyatlari Her Yerden Pilates Her zaman Pilates Mimaroba Pilates Online Pilates Online Pilates Fiyatları Özel Ders Pilates Pilates Fiyatları Pilates Hocası Pilates Stüdyosu Pilates Ücretleri Reformer Pilates Fiyat Reformer Pilates Fiyatları Reformer Pilates Kaç Seans Yapılmalı Reformer Pilates Ücretleri 0
online-pilates
69 / 100

Pilatesin Gücü: Aradığınız Tüm Vücut Egzersizi

online-pilates
pilates prensipleri

Pilates, Joseph Pilates tarafından tasarlanan ve adını alan bir zihin-vücut egzersizidir. Başlangıçta yaralı dansçıların yararı için yaratılan bu egzersiz türü, Yoga’dan ilham aldı ve kuğu ve fok gibi hayvanların hareketlerinden sonra şekillendirildi.

Antrenman, tıpkı odağın nefese odaklandığı meditasyonda olduğu gibi, kişinin dikkatini bedene çekmeyi içerir. Tüm rutin, daha doğal bir duruma ulaşmak için normal nefes alma ile vücut duruşunu düzeltme arasında gidip gelir.

online-pilates
pilates stüdyoları

Doğru nefes almak, hareketleri maksimum güç ve verimlilikle gerçekleştirmenizi sağlayarak duruşunuza yardımcı olur. Buradaki odak noktası, tekrarların sayısından ziyade tamamen hareketin kalitesine bağlıdır.

Pilates antrenmanının birçok versiyonu vardır ve yoğunluk, bir kişi tarafından geliştirilen yeterlilik düzeyine göre değişir. Daha iyi bir fikir edinmenize yardımcı olacak tipik bir Pilates egzersiz rutininin videosunu burada bulabilirsiniz.

Bu zihin-vücut rutininin güzelliği, sporculardan dansçılara ve yaşlılardan hamilelikten kurtulan kadınlara kadar herkes için iyi çalışmasıdır. Özellikle kronik sırt ağrısı çeken kişiler için faydalıdır.

İşte Pilates’i günlük fitness rejiminize dahil etmenin ortak faydaları.

  1. Daha iyi dayanıklılık
  2. Daha güçlü bir çekirdek
  3. Geliştirilmiş esneklik
  4. Eşit şekilde koşullandırılmış bir vücut
  5. Azaltılmış stres
online-pilates
pilates ne kadar sürede etki eder

Her şey düşünüldüğünde Pilates, zindeliğe hayatınızda yeniden başlamanın harika bir yoludur. Her zaman arzuladığınız o kumsala hazır vücudu elde etme zamanı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir